• info@heartforukraine.com

Літній табір «Музика рятує», 5-19 червня 2016 р. // Заключний звіт

  • -
fest

Літній табір «Музика рятує», 5-19 червня 2016 р. // Заключний звіт

MUSIK RETTET Sommercamp 5-19 Juni 2016 // Endbericht deutsche Version HIER

 

Реабілітаційний проект Heart for Ukraine
у співпраці з:
Ukraine-Hilfe Berlin e. V.
FestLand e. V.
Проект «Освіта» Симфонічного Окрестра Радіо Берлін
Народний Тил

 

11 дітей та підлітків з Авдіївки та двоє підлітків зі Словꞌянсьа перебували два тижні в Німеччині для реабілітації та відпочинку. Вони приймали участь в музичних, митецьких та терапевтичних  воркшопах та у спільних заходах разом із німецькими сімꞌями.

 

Авдіївка – місто на Сході України. Уже два роки це – фронтове місто. Набільше страждають від цього в місті саме діти. Їх щоденне життя  супроводжують звуки вибухів та пострілів. Свій вільний час вони вимушені проводити дома, бо прогулянки парком чи лісом можуть закінчитися фатально. Вони ще добре памꞌятають, як ракети із «градів» падали на їхні домівки і постійно живуть у страсі, що це може знову статися.

Фото ТУТ

Словꞌянськ – тут тепер встановився мир. Але ще зовсім не так давно місто пережило багатомісячну окупацію, хаос та беззаконня, підвали, де катували людей, та потужні обстріли. І зовсім поруч війна продовжується.

 

 

МЕТА ПРОЕКТУ

  • Реабілітація психічно травмованих дітей із зони бойових дій в Україні
  • Надання можливості самовираження через музику та візуальне мистецтво
  • Культурна освіта та підтримка творчого обрарування
  • Культурний обмін, розширення кругозору
  • Підтримка міжнародного порозуміння
  • Подолання боязні контакту

Детально про цілі проекту ТУТ

 

 

МІСЦЕ

Затишне містечко Клейн Леппін зі своїм Будинком Фестивалів (FestSpielHaus) – перебудованим селянським обійстям, в якому вже багато років відбувається «Село ставить оперу» (“Dorf macht Oper”) та інші чудові культурні проекти для дітей та дорослих, – є досконалим місцем для проживання, піших походів, воркшопів, а також для невимушених зустічей з німецькими дітьми та сімꞌми. Тут діти можуть насолоджуватися не тільки музикою та мистецтвом, але й природою та спокоєм.

Фото ТУТ

 

 

ПРИЇЗД

В Будинку Фестивалів в Клейн Леппін дітей сердечно зустріли господарі та берлінські волонтери.

Фото ТУТ

 

 

ХАРЧУВАННЯ

Про різноманітне меню, постійний контоль за свіжими продуктами та з любовꞌю приговлену їжу дбали кухарка пані Інгрід та її помічниця Ольга, яким допомагли наші волонтери.

Крім того, ми отримали цілий ряд пожертв: палету мінеральної води «Бад Ліберверда», палету дитячих соків, велику кількість свіжих фруктів, морозива, фруктового сиропу та солодощів, а також велику пожертву у формі харчових продуктів від Berliner Tafel. Величезна подяка усім чудовим людям за домашні пироги!

Фото ТУТ

 

 

ЕКСКУРСІЇ У БЕРЛІН

За два тижні відбулися три екскурсії у Берлін – прогулянка містом, відвідини генеральної репетиції Симфонічного Окрестру Радіо Берлін в Берлінській Філармонії, поїзка на катері Шпреєю, відвідини AquaDom & SEA LIFE Berlin, екскурсія з екскурсоводом Оленою Kегліною, обід в ресторані-кафе Ephraim’s. Відвідини церкви св. Марії та прийом в українському посольстві, під час якого наші діти покорили серця гостей своїм чудовим концертом. А ще поїздка у двоповерховому регіональному поїзді з Глевена у Берлін справила на дітей велике враження.

Фото ТУТ

 

 

BОРКШОПИ

На деяких воркшопах діти працювали разом, на інших їх ділили на групи. При цьому ми уважно спостерігали за дітьми, звертали увагу на їх здібності та вподобання, за потреби заохочуючи їх та допомагаючи їм. Графік заходів був гнучким і змінювався нами за потреби, щоб, з одного боку, уникнути стресу під час праці, а з другого боку, щоб дати дітям більше часу та можливостей для заняття тими речами, якими вони охоче займалися.

Особливу увагу ми звертали на те, щоб під час творчої праці дітям не навꞌязувалися якісь правила чи оцінки на зразок «правльно-хибно», та щоб діти мали багато свободи і щоб у них не виникав тиск та боязнь оцінки.

Між дітьми та педагогами встановилися дружні відносини. На більшості воркшопів дітям практично нічого не «викладалося», вони скоріше творили разом із митцями.

 

 

Винайди, змайструй свій музичний інструмент та заграй на ньому

Проект «Освіта» Симфонічного Окрестра Радіо Берлін

(Ізабель Штегнер, Гудрун Фоглер, Рудольф Деблер)

Фотозвіт ТУТ

Запис передачі DeutschlandRadio Kultur ТУТ

На цьому воркшопі йшлося про природу звуків. Музиканти оркестру навчали дітей, як практично із будь-якого, навіть зовсім «немузичного» предмету (напр. відра чи пласмасової труби), можна зробити музичний інструмент та грати на ньому. А потім із багатьох саморобних малих інструментів ми зробили один великий інструмент, на якому діти разом грали. Музиканти також навчали дітей мові жестів, яка допомагає спільній грі на музичних інструментах. Діти компонували свої музичні твори, використовуючи для цього музичні знаки власного винаходу. Разом ми вигадували історії, які можна було б озвучити на цьому інструменті.

 

 

Музичне виховання / хор / музична терапія

Анна Гілецька

Фотозвіт ТУТ

Під час воркшопу діти вивчали пісні різними мовами.

Деякі з цих пісень супроводжувалися грою на дитячих інструментах або хореографією. Діти вивчили кілька українських хороводів, які вони виконали разом з гостями на заключному святі.

Деякі з дітей уже вміли грати на музичних інструментах та мали можливість отримати індивідуальні заняття. Інші скористалися нагодою повчитися грати на новому інструменті (фортепіано, сопілці чи малому ксилофоні). І навіть якщо гра на музичному інструменті вимагає багато уміння та тривалих вправ, то особлива увага приділялася головному у грі на музичних інструментах – задоволенню, яке завжди було на передньому плані, а не задача якнайкраще зіграти.

Спів «заражає» і робить щасливим. Особливо тоді, коли йому навчають з великою любовꞌю та умінням. В цьому ми не раз переконалися. Пісні, вивчені на хорі, співалися і під час екскурсій.

… та по дорозі назад.

 

 

Мультфільм

Ольга Майкл та Ілля Рівкін

Діти писали сценарій, малювали та майстрували малюнки та декорації, займалися монтажем та записували звук.

Фотозвіт ТУТ

Для музичного фону та всіляких звуків використовувалися інструменти, які діти самі змайстрували під час воркшопу з майстрування музичних інструментів, або ж діти експерементували за тим самим принципом, щоб зобразити шум моря, вітер і т.д.

Mитці розповіли дітям про принципи та техніку виробництва малюваних мультфільмів, одночасно залишаючи достатньо місця для ідей та експериментів.

 

 

Малювання акриловими фарбами / Реабілітація мистецтвом / Ігри у вільний час

Аліса Поплавська

Фотозвіт ТУТ

 «Світло та любов це …» – на цьому воркшопі діти говорили про те, що вони асоціюють з поняттями «світло» та «любов» і малювали разом кольоровими олівцями великий малюнок на цю тему.

 «Намалюй планету» – в рамках цього воркшопу діти познайомилися з технікою малювання акриловими фарбами.

У воркшопах використовувалися такі прийоми мистецької терапії як інтерпретація образів, саморефлексія за допомогою розслаблення та самовираження. Метою було «розвідати» креативність дітей, розширити їх мислення та заохотити їх до творчого вираження.

Вільний час проводили у цікавих спільних іграх та іграх для знайомства. Тут діти заохочувалися до командного способу мишлення, вироблення креативних та нестандартних стратегій та логічного мишлення.

 

 

Малювання в ансаблі

Алан Майер

Фотозвіт ТУТ

На початку усі зіграли у гру на уяву та зображення.

Потім дітям пояснили різні матеріали та прийоми малювання. У групах діти натягували великі полотна на рами та підготовляли їх. А потім вони по черзі малювали на усіх полотнах.

 

 

 

Фотопроект

Ілля Полунін

Фотозвіт ТУТ

Після введення у фотографію діти разом розробили власну їдею, самі були в якості моделей під час зйомок і обговорювали обробку фотографій.

 

 

 

Bоркшоп гопак

Тарас Макота

Гопак – це танець, що вимагає доброї фізичної підготовки.

Деякі діти приймали участь самі, інші розважалися, спостерігаючи за учасниками. Вечір видався для всіх веселим.

 

 

 

ВІЛЬНИЙ ЧАС

Фотозвіт ТУТ

І вільний час діти часто проводили з митцями чи музикантами, що прийняли участь у проекті. Були прогулянки, гра в футбол, запускання повітряних зміїв, настільні ігри, перегони на ходулях, бадмінтон та багато іншого. Діти з задоволенням також малювали чи грали на музичних інстурментах.

 

 

 

ЗАКЛЮЧНЕ СВЯТО

Фотозвіт ТУТ

На завершення двотижневого проекту відбулася виставка, показ фільму та великий концерт. З гордістю діти представляли гостям результати своєї праці: малюнки та картини, свій мульфільм та різноманітну музичну програму – хорові пісні різними мовами, виступи соло та у ансамблі. Для деяких дітей цей концерт став особливою подією – ще два тижні до цього вони не могли зіграти жодної ноти, а під час заключного концерту вони провели сольний виступ під оплески захоплених глядачів.

Після концерту діти показали глядачам українські групові танці, залучаючи до них присутніх.

А на закінчення усіх гостей запросили на барбекꞌю.

 

 

Це був чудовий, багатий на враження та відкриття час. Отримані враження та досвід залишаться на все життя. Хтось відкрив власні обдарування та вподобання, інший реалізував давнє бажання малювати чи грати на музичних інструметах.

Діти відкрили для себе Берлін з його історією та різноманіттям. Вони відкрили для себе Німеччину з її архітектурою та її традиціями. Вони відкрили для себе німецьку мову та бажання її вчити. Ці діти стануть містком між маленьким українським містечком на лінії фронту та далекою Європою.

І не в останню чергу три тижні (включаючи дорогу туди й назад) діти, засинаючи, могли насолоджуватися тишею та гратися на вулиці та на природі, не боючись мін чи розтяжок.

У нас була можливість, уважно спостерігати за дітьми та їх оцінити. Деякі діти – надзвичайно музично обдаровані і ми будемо старатися їх підтримати у подальшому музичному навчанні. Один підліток проявив особливу здатність та бажання малювати, і тому ми запропонували йому та його родині подумати про майбутню професію, повꞌязану з малюванням чи графічним дизайном, і будемо за можливості підтримувати його у цьому напрямку. Більшість дітей потребує і далі музику та мистетцтво як терапію, щоб краще перебороти їх психологічні травми і повꞌязані з ними проблеми (вади мови, порушення координації та сну). Ми детально проконсультували батьків у цьому напрямку і будемо їх, наскільки можливо, підтримувати.

Німецькі учасники проекту отримали в свою чергу нагоду познайомитися з українською культурою та взнати про конфлікт та життя у війну з перших рук. Для деяких берлінських митців він став поштовхом, щоб приїхати до Авдіївки, для того, щоб там провести мистецькі та музичні проекти.

За ці два тижні завꞌязалося багато дружніх стосунків, які напевно залишаться надовго.

 

 

ЩО ДАЛІ?

У серпні Марина відвідала дітей та їх родини в Авдіївці та Словꞌянську. Софійку та її маму вона зустріла по дорозі в Одесі.

Фотозвіт ТУТ

У вересні 2016 року журналіст газети Більд (Das Bild) Петер Тіде приїхав у зону бойових дій та навідався до дітей з Авдіївки.

Репортаж ТУТ

А ось так привітали дітки та їх батьки і вчителі Марину з днем народження

І також разом з Іллею Полуніним зробили для неї цю футболочку.

futbolka

 

Ми залишатимемося з дітьми у контакті та надіємося, що у наступні літні канікули вони зможуть знову приїхати та жити у німецьких сімꞌях.

Ми плануємо подальші мистецько-музичні проекти в Авдіївці та в усій зоні бойових дій.

Для літнього табору 2017 року вже складений новий список дітей, яким потрібна реабілітація.

 

Наша сердечна подяка за співпрацю та допомогу:

Посольству України в Німеччині, фірмі Euroclub Busreisen GmbH, фонду Child Fund, Carlos Rodriguez PHOTOGRAPHY, SKS Steuerberatung, Berliner Tafel, ресторану-кафе «У Ефраїма», фірмі Bad Liebenwerda Mineralquellen, Studio povvera, Полтавському Батальйону Небайдужих, журналу «Українці в Берліні», Наталі Поколенко та телеканалу До ТеБе, музичній школі м. Авдіївка, Благодійному фонду «Слов’янськ відродження», Марині Одінцовій, Галині Дзюбі, Анні Ройті, Олені Кегліній, Олександрі Рудневій, Урте Каунас, Оксані Хааґ, Саші Пушкіну, Надії Ільченко, Ігору Лупаско та Олегу Ревезі, Ользі та Ханс-Йоахіму Шумахерам, Олегу та Олені Полянко, Олені Маас, Ірині Голубовій, Наталці Проскурі, Оксані Федак, Василю Мотузу, Наташі Самуель, Кирилу Коломієць, Науму Ардишеву, Вірі Нойфельд, Віталію Олійнику.


Bankverbindung für Spenden

Ukraine Hilfe Berlin
IBAN: DE68 8306 5408 0104 872215
BIC: GENO DE F1 SLR

Betreff: Name der jeweiligen Aktion

Heart for Ukraine agiert unter der Obhut des gemeinnützigen Vereins Ukraine-Hilfe Berlin e. V. (Vereinsregister: VR 34200 B )

Nach Anfrage wird Ihnen gerne eine Spendenbescheinigung erstellt.

Events

Es gibt derzeit keine bevorstehenden Veranstaltungen.

Dein Herz kann entscheidend sein!